Poniżej zestawienie najczęściej zadawanych przez Państwa pytań dotyczących naszych produktów wraz z odpowiedziami na nie.

 • Czy mogę myć produkty BAKERMANN w zmywarce?
  Tak. Wszystkie nasze produkty nadają się zarówno do mycia ręcznego jak i w zmywarkach, zarówno domowych jak i profesjonalnych.
 • Czy temperatura pieczenia w formach BAKERMANN jest taka sama jak w przypadku “zwykłych” foremek?
  Tak. Jednocześnie należy mieć na uwadze, iż grubość materiału z którego wykonane są nasze formy znacznie różni się od najbardziej popularnych blach dostępnych na rynku. Może mieć to wpływ na czas rozgrzewania, a co za tym idzie na długość całego wypieku.
 • Jak mogę dodatkowo zadbać o produkty?
  W celu przywrócenia połysku lub np. pozbycia się śladów odcisków palców można stosować specjalne środki przeznaczone do czyszczenia stali nierdzewnej kwasoodpornej posiadające odpowiednie atesty do kontaktu z żywnością.
 • Czy mogę piec w formach BAKERMANN w tradycyjnym piekarniku gazowym?
  Tak, nasze formy nadają się do wypieku w domowych piekarnikach gazowych jak i elektrycznych oraz w profesjonalnych piecach konwekcyjnych. Ponadto część klientów wypieka w naszych formach chleb w piecach opalanych drewnem!
 • A co z normami HACCP?
  Nasze produkty posiadają atest PZH do kontaktu z żywnością co sprawia, iż są zgodne z normami HACCP.
 • Gdzie mogę kupić wasze produkty?
  W chwili obecnej prowadzimy sprzedaż wyłącznie przez platformę allegro. Znajduje się tam nasz cały aktualny asortyment. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem większej ilości produktów lub nawiązaniem współpracy zapraszamy do kontaktu w wygodnej dla was formie. Szczegóły znajdziecie w zakładce kontakt.
 • Czy BAKERMANN to polska firma?
  BAKERMANN to marka produktów. Jako producent jesteśmy w 100% polską firmą. Cały proces produkcyjny odbywa się na terenie Polski.
 • Czy planujecie Państwo poszerzenie asortymentu, jeśli tak to o jakie produkty?
  Nasza dewiza to słuchać klientów i reagować na ich potrzeby. Tak powstały nasze pierwsze formy i w ten sposób zapewne powstaną kolejne produkty. W niedalekiej przyszłości planujemy rozszerzenie gamy tortownic i form otwieranych.
 • Czy tortownice BAKERMANN są szczelne?
  Żadna z otwieranych tortownic nie jest szczelna – szczelność wyklucza charakter budowy tych tortownic, ponieważ są one złożone z dwóch części. W tortownicach otwieranych można piec bez papieru wszystkie ciasta biszkoptowe, ucierane i zagniatane, lecz jeżeli zechcemy nalać do środka wody lub np. bardzo płynnej galaretki, to może ona wyciec szczelinami na styku łączeń tortownicy. Aby doszczelnić tortownicę otwieraną należy wyłożyć ją w odpowiedni sposób papierem do pieczenia.
 • Czy w tortownicy BAKERMANN można piec ciasta bez używania papieru?
  Tak. Nasze produkty są dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Należy jednak pamiętać, iż piekąc bez papieru, tortownicę powinniśmy wysmarować tłuszczem i ewentualnie obsypać ją mąką, bułką tartą itp.
 • Czy bezpośrednio w tortownicy mogę używać noża np. do porcjowania wypieku?
  Śmiało! Formy i tortownice BAKERMANN są “nożo-odporne”. Lekkie zarysowania i otarcia powierzchni nie wpływają w istotny sposób na ich funkcjonalność. Ważne jest, aby unikać głębokich rys wyczuwalnych pod palcami.
 • Czy to prawda, że używając waszych tortownic można zsunąć ciasto z dna formy bez jego obracania?
  Tak. Specjalnie wyprofilowane dno tortownicy sprawia, że podbieranie ciasta z podstawy jest wyjątkowo proste. Jeżeli mamy ochotę możemy po prostu zsunąć ciasto z podstawy na deskę do studzenia ciast zwalniając tortownicę na następy wypiek.
 • Czy tortownice BAKERMANN nadają się do produkcji ciągłej – kilka do kilkunastu wypieków na dobę?
  Tak. Tortownice BAKERMANN to jedne z nielicznych na rynku tortownic, które wytrzymują bardzo ciężkie warunki produkcji ciągłej.
 • Czy mogę podgrzewać wypieki w waszych formach w kuchence mikrofalowej?
  Nie! Nigdy nie należy używać form czy tortownic BAKERMANN w kuchenkach mikrofalowych!